Nedokonalí kandidáti

V předvečer prezidentských voleb mezi lidmi panuje úplně jiná nálada než před volbami do poslanecké sněmovny. Volba konkrétního člověka s sebou nese pocit zodpovědnosti za to, že námi vybraný kandidát je schopný reprezentovat naši zemi v zahraničí, chopit se při případné krizi ve vládě otěží a ukočírovat i náš stát, být autoritou jak morální, tak politickou, být člověkem intelektuálními hlubinami i selským rozumem obdařeným. Člověkem, který svou osobou reprezentuje nás všechny.

Trochu vysoké požadavky na ty naše nedokonalé kandidáty. Udělat kompromis při volbě jednoho člověka je nějak těžší, než při volbě strany. Tam už jsme si zvykli volit to menší zlo.

Já osobně mám jasno, ovšem nechci vás svou volbou zatěžovat, takže nebudu psát, koho volím (možná to uhodnete? 🙂 ). Už mě totiž nebaví, jak neustále někdo někomu rozdupává bábovičky a poukazuje na vady, které jednotliví kandidáti mají. Nikdo z našich kandidátů není dokonalý, nakonec takový Gandalf nebo Brumbál se do politiky nikdy necpali. Je nemožné ručit 100% za kohokoliv, dokonce ani za sebe.

Za svou volbu se nestydím a pokud vás to bude hodně zajímat, napíšu zítra koho jsem volila.

PS: Z těch hádek koho kdo volí mi bylo včera tak smutno, že jsem se pokoušela najít něco pozitivního ke čtení na internetu. Je to těžší, než to vypadá 🙂 Nakonec to jistila knížka.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *